Електронна книга скарг України

lorem

Сахнівська школа на Черкащині потребує порятунку. Пишуть директори

До “ЕКСУ” звернувся педагогічний колектив Сахнівської школи.  ОСЬ ЇХНІЙ ЛИСТ: “Шановні  працівники  мас  медіа ! Просимо  привернути  увагу  суспільства і держави до проблеми виживання авторської школи ім. О.А.Захаренка, що...

До “ЕКСУ” звернувся педагогічний колектив Сахнівської школи. 

ОСЬ ЇХНІЙ ЛИСТ:

“Шановні  працівники  мас  медіа !

Просимо  привернути  увагу  суспільства і держави до проблеми виживання авторської школи ім. О.А.Захаренка, що знаходиться в селі Сахнівка Корсунь-Шевченківського району, Черкаської  області.

На початку лютого науково-педагогічна, освітянська  громадськість Черкаської області широко відзначила 80-річчя від Дня народження видатного педагога-новатора, талановитого  керівника навчального закладу, визнаного наукового і громадського діяча Олександра Антоновича Захаренка.

Величним пам’ятником його жертовної самовідданості і великої любові до дітей є створена ним школа в селі Сахнівка, яку сучасники захоплено назвали сахнівським дивом, школою майбутнього, золотою перлиною освіти України.

Завдяки високій працелюбності директора в Сахнівській школі були створені зразкові умови для гармонійного розвитку дітей, сучасну навчально-матеріальну базу.

Впродовж десятиліть вона була надихаючим прикладом творчості, унікальною лабораторією виховання особистості, нетрадиційних гуманістичних форм роботи з дітьми.

За життя Олександра Антоновича Захаренка наказом Міністерства освіти України від 02.02.2002 року № 61 Сахнівській школі було надано високий статус авторської. Впродовж багатьох років непростими зусиллями вдалося забезпечити активну підтримку діяльності Сахнівської школи, зберегти в колективі атмосферу творчої праці. Були збудовані газові топкові, що забезпечують сприятливий температурний режим в школі, відроджено музейний комплекс, планетарій, обсерваторію, плавальний басейн, проведено ремонт навчальних приміщень, створено умови для функціонування дошкільної групи.

Реалізація низки запланованих заходів передбачала в наступні роки зробити знамениту школу вершиною трикутника: школа О.Сухомлинського на Кіровоградщині, ліцей Макаренка для обдарованих дітей на Полтавщині, авторська школа О.А. Захаренка на Черкащині.

Проте, у зв’язку з початком процесу проведення адміністративно-територіальної реформи, утворенням об’єднаних територіальних громад постало питання щодо збереження статусу Авторської школи О.А. Захаренка в селі Сахнівка, чіткого визначення перспектив її діяльності.

На думку керівництва та депутатів  Набутівської ОТГ Авторську О.А. Захаренка школу  с. Сахнівка можна розглядати, як центр освітнього округу за умови збільшення обсягів її фінансування, перегляду нормативів обрахування освітньої субвенції державного бюджету для такого типу навчальних закладів.

Можливим також є передача школи до обласної комунальної власності за умови збереження статусу авторської та гарантованого права її учнів на продовження навчання, використання створених поколіннями сахнівчан можливостей для розвитку, задоволення різнобічних інтересів та нахилів дітей. Але в кожному випадку заради збереження Сахнівської школи, слід вирішити наступні питання: сформувати учнівський контингент, запровадити декілька раціональних профілів навчання, оновити якісний склад педагогічних кадрів та навчально-матеріальну базу, збільшити обсяги фінансування.

Збереження і розвиток відомої в Україні та за її межами  Авторської школи О.А. Захаренка потребує особливої уваги, зацікавленої турботи, потужної підтримки, прийняття виважених рішень з погляду на перспективу.

На  сьогоднішній  день  існування  Сахнівської  школи  під  загрозою.  Держава  відмовляється  опікуватись  важливим  освітнім  центром ( на  що є  відповідь  міністра  освіти) ,  Набутівська   громада  не  може  із-за  відсутності  коштів.

Від  імені  випускників  всіх  років,  які  разом  з  О.А. Захаренком  творили  Сахнівську  школу,  від  усієї  громадськості  села  просимо  не  дати  загинути освітянській  перлині.

Контакт для журналістів:

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - сайт кожного українця. Це віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми, і журналістами, які шукають таких людей!

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті 
Підписатися!
Ні. дякую!
- 50% НА ПОДАЧУ СКАРГ. НЕ ПРОґАВ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК