fbpx

Колектив Диканського історико-краєзнавчого музею благає про допомогу

Відкритий лист

До “Електронної книги скарг України” написали наші читачі із Диканьки, які не можуть зрозуміти, чому гроші на ремонт картинної галереї виділили, а ремонту так і не дочекалися. 

ОСЬ ЇХНЯ СКАРГА:

“Шановні наші улюблені ведучі Наталія Мусейчук, Алла Мазур, Лідія Таран! Шлемо вам вітання з гоголівського краю, що на Полтавщині, славнозвісної Диканьки, оспіваної М.В.Гоголем у “Вечорах на хуторі поблизу Диканьки”, батьківщини всесвітньовідомої художниі, письменниці М.К.Башкирцевої, яка стала першою жінкою – художницею, чиї твори прикрашали найбільший музей світу – Лувр у Франції і благаємо про допомогу, Ви наша остання надія на спасіння духовного храму Диканщнини – картинної галереї імені М.К.Башкирцевої.

Ми – це колектив Диканського історико-краєзнавчого музею ім.Д.М.Гармаша, протягом року ми проводимо більше 500 екскурсій, обслуговуємо до 30 тисяч відвідувачів. Музей має художній відділ – картинну галерею імені М.К.Башкирцевої. Картинна галерея єдина в Україні, що має меморіальну кімнату художниці, в її залах більше ніж 1500 творів мистецтв: картини, скульптура, фаянсовий посуд. кераміка, вишивка, маски з дерева, різьба по дереву і т.д.. Туристичні потоки з Дніпропетровської, харківської, Сумської, Запорізької, Луганської, Донецької, Тернопільської, Київської, Чернігівської, Одеської та інших областей підтверджують, що Диканька є одним із привабливих туристично-рекреаційних регіонів України, зокрема і Полтавщини.

Ми пишаємося тим, що наше селище Диканька стало переможцем у Всеукраїнській акції “Сім чудес України” в номінації “Містечка і села”. І ось в цю медову бочку – ложку дьогтю.

Приміщення картинної галереї збудоване в 1904 році як земська школа князів Кочубеїв і тривалий час використовувалося за призначенням, а з 1985 року, більш ніж 30 років – картинна галерея імені М.К.Башкирцевої.

Це комунальна власність відділу майна Диканської районної ради. За ці роки не проводилося жодного капітального ремонту. В цьому році М.К.Башкирцевій виповнюється 160 років від Дня народження. Так сталося, що її творча спадщина у світовому мистецтві належить декільком національним культурам одночасно – українській, французькій і російській. Тож у Франції і Росії відбудеться ряд різних заходів,зокрема і Міжнародна конференція по вивченню феномену талановитої землячки. Відповідно ми, її земляки теж вирішили гідно зустріти цю дату.

Тож готувалися заздалегідь – розпочали з капітального ремонту приміщення картинної галереї. Протягом 2016-17 років виконано ремонтних робіт більш ніж на 1,5 млн гривень. Кошти залучали з різних джерел фінансуваня. І планувалося відкрити нашу красуню-галерею до 24 листопада 2018 року. Але сталось неймовірне, не інакше як проснулася нечиста сила, якої в Диканьці не бракує. Стоїть вона розбита, обдерта, жалюгідна – німим докором всім гілкам влади від районної до обласної. Всі в один голос заявляють, що треба робити і негайно, і навіть суму визначили, яку обіцяють дати на завершення ремонту, але…уже липень наступив, а у нас як кажуть і кінь не валявся.

В рамках святкування ювілею художниці – встановлення єдиного на Україні мармурового бюсту художниці, який виготовляє київський скульптор Михайло Іщенко, біля приміщення картинної галереї, яку зараз важко назвати картинною галереєю, тим більше духовним храмом краю. Невже і справді ми нація руйнівників, а не творців?

Не будуємо нового, але ж постараймося зберегти створене до нас. Ми постійно дивимося Ваші передачі, захоплюємося новими проектами, піднятими темами, коли почули про “Мистецький арсенал”, за тиждень були уже в Києві серед відвідувачів. Дякуємо вам за небайдужість, людяність і високий професіоналізм. Тож і звертаємося до вас за допомогою, підкажіть і покажіть в які ще двері стукати і які кнопки натискати, щоб наша “Третяківка”, як називають її туристи змогла прийняти дорогих гостей в день ювілею всесвітньовідомої художниці і письменниці М.К.Башкирцевої.

Дуже сподіваємося на вашу допомогу і підтримку. Маємо офіційну сторінку і блог в інтернеті. За дорученням колективу з 9 осіб, директор музею – заслужений працівник культури України Надія Крюченко”, – написали вони.

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК