Дим, сморід і пилюка: завод з виробництва вугільних брикетів унеможливлює життя мешканців Ірпеня

А місцева влада не реагує, класика...
Photo: media-library.rozumniki.ua

До “Електронної книги скарг України” написали громадяни міста Ірпеня, які відчувають погіршення стану здоров’я через викиди з заводу паливних вугільних брикетів. Місцева влада ігнорує колективне прохання щодо припинення діяльності підприємства, яке знаходиться в 30 метрах від житлових будинків.

ОСЬ ЇХНЯ СКАРГА:

“З огляду на оголошення про наміри на отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ТОВ «ВНГ Стандарт», код ЄДРПОУ 41203588, Глущенко Віталій Миколайович – керівник, громадяни міста Ірпеня повідомляють органи, які уповноважені надавати дозвіл  згідно законодавства України, про категоричну незгоду з цього питання, оскільки робота даного підприємства унеможливила життя населення в районі розміщення виробничих потужностей ТОВ ВНГ Стандарт (район меблевої фабрики , вул. Стельмаха 9-а).

 Джерелами утворення забруднюючих речовин є склад тирси, лінія виробництва брикетів, верстат торцювальний ВТ-1, печі опалення 4 од. Джерелами викидається: оксиди азоту, вуглецю оксид, метан, вуглецю оксид, інші. Дані сполуки є високотоксичні і концерогенні в будь-яких кількостях, несуть непоправну шкоду для здоров’я громадян. Підприємство унеможливлює проживання в районі меблевої фабрики для людей. Дим, чад, сморід і пилюка стоїть стовпом котрий місяць. Слід відзначити, що дане підприємство працює без необхідних дозволів вже більше трьох місяців, порушуючи чинне законодавство України щодо екоголії довкілля, та зокрема Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів від 24.07.96 року №379/1404, де підприємства з даним видом господарської діяльності повинні розміщуватись відносно житлових об’єктів на відстані 500-1000 м. В даному випадку в 30 м. від виробництва знаходяться масив житлових будинків, парк письменників, міський пляж р. Ірпінь.

Тільки підприємство розпочало свою діяльність мешканці мікрорайону відразу відчули, який розповсюджується в повітрі та впливає на стан  здоров’я.  Чорний дим, який валить з труб розповсюджується в повітрі до  житлових будинків, на річку, де спасаються від спеки  десятки мам з дітьми та просто люди. Даний  екологічний стан унеможливлює життя людей. Забруднене повітря дуже гостро відчувається на здоров’ї мешканців прилеглої території. Це прямий шлях до різних тяжких захворювань.

На колективне звернення громадян про закриття шкідливого підприємства місцева влада не прореагувала, знехтувавши колективне прохання.     Відповіді та підтримки щодо припинення діяльності підприємства  громада, яка писала звернення не отримала. Скарги  в Державну екологічну інспекцію в Київській області не привели ні до яких позитивних результатів. Написання заяви в Ірпінський відділ поліції не дав результатів і зрушень в цій справі.

В порушення всіх  вимог та норм законодавства  нашої держави це підприємство знаходиться поряд з житловими будинками в  районі 50 м., а також  здійснює шкідливі викиди забруднюючих речовин в повітря  не маючи на це відповідних дозволів.

Громада м. Ірпеня просить негайно   прийняти міри про припинення діяльності  підприємства і виступає проти надання дозволу на викиди в атмосферне повітря шкідливих речовин.

Слід звернути увагу на порушення санітарних умов проживання, внаслідок викидів у атмосферу шкідливих речовин, чим  порушуються вимоги ст. 24 “Закону України Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”, Закону України «Про охорону навколишнього середовища», Закону України «Про охорону атмосферного повітря», Закону України «про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», інших законів України та норм прав.

Просимо допомоги у контролюючих органів, які мають повноваження  у вирішенні цього питання в позитивному вирішенні проблемної ситуації. Сподіваємося на допомогу, що винні особи будуть покарані та притягнуті до відповідальності відповідно до чинного законодавства, а до ТОВ ВНГ «СТАНДАРТ», будуть прийнятті відповідні міри реагування, притягнення до адміністративної відповідальності з відповідними наслідками щодо припинення (закриття)  діяльності”, — написали мешканці міста.

Електронна книга скарг України

lorem

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті 
Підписатися!
Ні. дякую!
- 75% НА ПОДАЧУ СКАРГ. НЕ ПРОґАВ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК