fbpx

Тунець і скумбрія зникають

Забруднення навколишнього середовища і зловживання ловом риби призвело до скорочення чисельності морських тварин. Найбільше від людської діяльності постраждала риба. Згідно з останньою доповіддю WWF, в період 1970-2010 рр. чисельність...

Забруднення навколишнього середовища і зловживання ловом риби призвело до скорочення чисельності морських тварин. Найбільше від людської діяльності постраждала риба.

Згідно з останньою доповіддю WWF, в період 1970-2010 рр. чисельність популяцій морських тварин скоротилася вдвічі, пише The Telegraph. За 40 років стало менше морських ссавців, птахів, рептилій і риб. Найбільше зниження чисельності популяцій спостерігається серед риб.

В рамках дослідження фахівці WWF вивчили 5829 популяцій і 1 234 виду. Зловживання ловом риби, забруднення навколишнього середовища і кліматичні зміни призвели до того, що за 40 років промисловий запас риби значно скоротився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Як забезпечити собі швидкий та надійний інтернет

У доповіді Всесвітнього фонду дикої природи Living Blue Planet Report зазначається, що риба з усіх морських тварин постраждала за цей час найбільше. Зокрема, одна з родин риб, в яке входять тунець і скумбрія, скоротилося за цей період на 74%.

Зникнення риби багато в чому пов’язане з тим, що люди ловлять її швидше, ніж вона встигає з’являтися, а також завдають шкоди умовам її проживання. Наслідки діяльності людини позначаються на самих же людях, особливо на бідних поселеннях, які залежать від морських продуктів.

Тунець в небезпеці

Останнім часом під загрозою перебувають різні види тунця, які люди використовують для популярних страв і консервів, у тому числі жовтоперий і довгоперий тунець.

Значно знизилася кількість трепангів, яких використовують в азіатській кухні. Їх чисельність знизилася на 94% в районі Галапагоських островів і на 94% в Червоному морі в районі Єгипту.

Крім скорочення чисельності рибних популяцій спостерігається різке зниження кількості коралових рифів, мангрових заростей і морських трав, необхідних для життя різним видам морських тварин. Попередня доповідь показала, що зникла половина коралів усього світу, а до 2050 року ми остаточно втратимо їх, якщо температура продовжить підвищуватися з такою ж інтенсивністю.

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК