Електронна книга скарг України

lorem

Столичні депутати від БПП лобіювали скандальне будівництво на Святошино?

Чи були видані документи на забудову столичного паркінга - питання відкрите.

Не так давно гаряче обговорювали намагання забудови в столичному районі Святошино. Точніше наслідки намагання «Київміськбудом» забудувати клаптик землі біля будинку по вулиці Святошниський провулок, 2.

Будівельники від столичної компанії «Київміськбуд» нахабно забарикадувалися із автівками місцевих жителів на їхньому паркінгу і почали рити котлован. На претензії, щодо неправомірних дій з боку забудовника – не було жодних дій від влади. Кличко виступив із заявою, мовляв потрібно сідати за стіл переговорів. Тим не менш, самі ж забудовники забарикадувалися на паркінгу жителів – і не впускали їх до своїх авто. Звичайно – подібні дії змусили місцевих жителів звернутися по захист не до поліції, яка їх не слухала, а до Цивільного Корпусу «Азова». В той день та ніч і почалися сутички.

Ось відео, хто не бачив штурму паркінгу.

ВІДЕО – “АЗОВ”

Трохи історії

Клаптик землі, за який розгорнулася ця війна має півгектара. Жителі будинку більш ніж десять років залишали на цьому місці свої авто.

Колом виділено паркінг, який хочуть забудувати

Колом виділено паркінг, який хочуть забудувати

16 років тому жителям прилеглого поруч будинку (він відмічений червоним маркером на мапі вище) обіцяли на місці де зараз паркінг – дитячий садок. Компанія, що обіцяла – зникла, а на місці садка залишила будівельне сміття. Жителі вирішили, що можуть цю ділянку використовувати не для дітей – а для дорослих. Отримали дозвіл від КМДА і зробили замість дитсадка власиними силоами собі паркінг. Тільки-но землю віддали під забудову – ті почали вимагати будувати не 25-и поверхівку, а обіцяний колись садок.

Деталь: У більшості жителів цього будинку є автівки. Саме тому для них цей шматок землі на вагу золоту. Чи справді їм потрібен так садок, як паркінг – ще те питання.

Як вдалося з’ясувати журналістам «Електронної книги скарг України» питання щодо передачі паркінг під забудову, піднімав голова постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування Володимир Володимирович Прокопів. Саме він апелював до питання щодо передачі землі під забудову «Київміськбуду» на ІІ сесії 6 скликання Київської міської ради 12.11.2014 року.

Ось витяг зі стенограми цього засідання. Після запрошення головуючим Володимира Прокопіва до мікрофона – той почав виступ з таких слів:

Фото: kmr.gov.ua

На світлині В. Прокопів/Фото: kmr.gov.ua

«Отже, “Про передачу земельної ділянки публічному акціонерному товариству “Холдингова компанія “Київміськбуд” для будівництва та експлуатації житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями на вул. Святошинській у Святошинському районі міста Києва”, Д-6612, в оренду на 3 роки, площадь ділянки – 0,49 га. Ділянка зараз використовується як автостоянка. Поруч знаходяться житловий будинок і школа. Надається за рахунок земель, які у 1992 році відводилися  СКТБ “Комплекс” та ВУ “Київзеленбуд” під будівництво житлового будинку  і дитсадка, але рішення не було виконано. Якщо немає зауважень, прошу підтримати!»

На сайті КМДА зазначено, що Володимир Прокопів входить до фраккції «Солідарність».

 

prokopiv

 

Сьогодні він вже Заступник міського голови – секретар Київської міської ради.

Його бажання передати ділянку не підтримав жоден міський депутат. Окрім того, деякі депутати навіть натякали на можливий соціальний бунт, адже подібна передача і будівництво не було узгоджене із громадою.

Ще один депутат, що виступи «За» будівництво, наводячи як переконливий на його думку приклад, сплату до міського бюджету компанією «Київміськбуд» потрібні гроші для розвитку міста. Це був Владислав Михайлович Михайленко. Про людину із таким самим ім’ям та прізвещем в мережі пишуть, що він був помічником депутата Київради від блоку Черновецького Віталія Лавриненка. На сайті КМДА зазначено, що він, як і Прокопів належить до Депутатської фракції «Солідарність».

michaylenko

Ось, як він під час засідання переконував депутатів в тому, що потрібно віддати під забудову цю ділянку:

Михайленко В.О.: «… Хотів би в цифрах зазначити, що у період 2010-2011 років холдинговою компанією до бюджету міста Києва було сплачено майже 33 млн. грн. У 2012-2013 роках – більше 30 мільйонів. Було за цей період сплачено пайової участі  200 млн. грн. І, власне, було сплачено так мало тільки тому, що в даний час земельні ділянки міською владою холдинговій компанії не виділялися. Вони були змушені звертатися до посередників. Якщо ми зараз їм будемо виділяти земельні ділянки, то у нас будуть дивіденди і будуть гроші на школи, і на садочки, і на все, що треба», – зазначив міський депутат.

Результати голосування: за – 50, проти – 14, утр. – 10. Рішення не прийнято.

Не зважаючи на негативний результат для забудовника, вже приблизно через місяць «Київміськбуд» отримає потрібне рішення про передачу земельної ділянки ПАТ «Київміськбуд» для будівництва та експлуатації житлового будинку по вул. Святошинська.

kyivmaskbud1

Тим не менш, міський голова стверджує, що усі документи у забудовника в нормі – а тому причин для відстрочення будівництва, чи його перенесення в інше місце – немає. Жителі ж стверджують, що документи можливо і є, тим не менш, чи отримані вони законним шляхом – ще те питання.

Опубліковано: "ЕКСУ"

"Електронна книга скарг України" - сайт кожного українця. Це віртуальний місток між людьми, у яких є проблеми, і журналістами, які шукають таких людей!

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті 
Підписатися!
Ні. дякую!
- 50% НА ПОДАЧУ СКАРГ. НЕ ПРОґАВ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК