fbpx

Цікаве про одяг

Навіщо візерунок на кишенях, горизонтальні петлі на сорочках? Навіщо на сорочці роблять нижню петлю горизонтальною? Одразу слід сказати, що не на всіх чоловічих сорочках можна зустріти таку петлю. Деякі...
odezda-odiag-moda-stil
Фото: www.ua.all.biz

Навіщо візерунок на кишенях, горизонтальні петлі на сорочках?

Навіщо на сорочці роблять нижню петлю горизонтальною? cikave-pro-odiag-t-shirt

Одразу слід сказати, що не на всіх чоловічих сорочках можна зустріти таку петлю. Деякі виробники такого не роблять. Але в більшості випадків все  ж таким її можна побачити.

Річ у тому, що саме в цьому місці створюється максимальне горизонтальне навантаження, яке звичайна вертикальна петля просто не в змозі витримати (особливо, якщо сорочка звужена, а власник її не може похизуватися підтягнутою фігурою, або, наприклад, часто тримає руки в кишенях). А якщо на сорочці є горизонтальна петля весь тиск припадає на її кут, і ризик того, що ґудзик вислизне з отвору в той момент, коли Ви сідаєте, значно зменшується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Який матиме вигляд кухня майбутнього від ІКЕА

До речі:

Іноді для більшої надійності  нижню петлю додатково обмотують ниткою.  ЇЇ колір, як правило, обирається яскравіший, ніж сама сорочка, але це лишень витівки виробника, щоб створити цікавий акцент, а не практичність.

Навіщо на задніх кишенях джинсів візерунок?

cikave-pro-odiag-djins

Подвійна стрічка зігнутої форми, з’явилася на задніх кишенях джинсів 140 років тому, винятково як декоративний елемент. Як Ви думаєте, хто перший зробив таку стрічку? Звичайно, фірма «Levi’s», бо в той час, ніхто, крім них, більше не виробляв джинси.

Таким чином, ця стрічка, стала одним із найдавніших товарних знаків, які використовувалися у виробництві джинсів.  Цю деталь часто називають і «чайкою», і «пташкою», а у нас інколи називають її  – «Георгієвською стрічкою».

До речі:

Під час Другої світової війни арочна стрічка з задніх кишень джинсів щезла – влада США вирішила, що така стрічка непотрібний декоративний елемент, особливо в умовах жорсткої економіки.  Хоча фірма «Levi’s» не зважала на такі витівки правління і не відмовилася від свого брендового знаку. Тому вони просто змінили свою вишивку на червону.

А вже в 1947 році знову почала наносити свою традиційну мітку. Ця стрічка ставала багато разів причиною судів компанії «Levi’s» з іншими джинсовими магнатами, які теж претендували на такий знак. Наносячи його, то на одну кишеню, то змінюючи кривизну ліній.

Як з’явилася перфорація на взутті?

cikave-pro-odiag-obuv

Перфорацію на взутті почали робити скотарі Ірландії і Шотландії ще в XVII столітті. Вони вели своє хазяйство в місті де було багато багнюки і додаткові отвори були створені для того, щоб їхнє взуття висушувалося і провітрювалося скоріше.

Тому і називають таке взуття «Брогіруване» від галльського «brogue» – яке перекладається, як протикати шилом. Пізніше вподобали таке взуття лісничі і єгері, а нудна перфорація перетворилася у гарний візерунок. З винаходом взуття, що не промокає, необхідність робити таке взуття відпала, але фасон взуття так і залишився в нашому гардеробі і до нині, але перфорація, на відміну від тодішньої, вже не робиться наскрізь.

До речі:

Сьогодні існує декілька видів брогів. Вони відрізняються не тільки формою каблука, а й перфорацію. Наприклад існує повні брогі – на них отвори у вигляді перфорації зроблені по всій площині взуття. І на пів брогі –перфорація у них є тільки на кінчиках взуття. І брогі-четвертні – це взуття, на якому перфорація розташована тільки на швах взуття.

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК