fbpx

Війна Росії проти Грузії: як це було

10 років тому, 8 серпня 2008 року, російські окупаційні війська вторглися до Грузії під приводом захисту сепаратистів Абхазії та Південної Осетії. Військові дії тривали лише кілька днів, навідміну від...

10 років тому, 8 серпня 2008 року, російські окупаційні війська вторглися до Грузії під приводом захисту сепаратистів Абхазії та Південної Осетії. Військові дії тривали лише кілька днів, навідміну від Українського конфлікту. 

За ці криваві дні Росія встигла почати наступ вглиб території країни та завдати значних втрат грузинським військам – а потім домогтися вигідного перемир’я і при всьому уникнути міжнародної ізоляції.

ЯК ЦЕ БУЛО?

8 серпня 2008 року збройні сили Грузії вночі були піддані потужному артилерійському обстрілу, після якого грузинська армія увійшла на територію самопроголошеної республіки для відновлення конституційного ладу. В результаті боїв була зайнята більша частина Цхінвалі.

У відповідь на це Росія вводить на територію Грузії збройні сили і за кілька годин бойові дії ширяться та множаться далеко за межі Південної Осетії.

Росіянами були захоплені кілька міст Грузії. Крім цього, російська авіація завдавала ударів як по позиціях передових грузинських загонів, так і по тилових підрозділах, що стояли поблизу Тбілісі.

Читайте також

У нас дуже гарна розсилка. ПОДИВИТИСЯ ПРИКЛАД
Ми з Вами вже хвилину.
Давайте продовжимо?
Підпишіться, щоб отримувати якісну аналітику та цікаві статті або долучайтеся до Facebook
Підписатися!
Ні. дякую!
НЕ ПРОҐАВ  -45%  НА ПОДАЧУ СКАРГ
НЕХАЙ ПРОБЛЕМИ ВИРІШУЮТЬСЯ САМІ - ТИСНИ, ЩОБ ДІЗНАТИСЯ ЯК